Fuel-Oil Tank Temizleme
Tank Temizliği, satılan akaryakıt kalitesi açısından akaryakıt istasyonlarıda senede enaz bir yada iki defa periyodik olarak yapılması gerekir.Yapılan bu işlem ile akaryakıt tanklarının dibinde biriken tortu-su ve çamurlaşmış (BALÇIK)  akaryakıt  temizlenmiş olur.Tank temizliği bu işte uzman personel tarafından tank temizliğine uygun ex-proof iş kıyafeti ve makinalar ile yapılmalıdır.Bu işlem  PERİYODİK BAKIM TANK TEMİZLİĞİ diye adlandırılır.
° Yakıt tankları içerisinde atıl vaziyette bulunan tortular,
° Tankların çürümesine
° Zehirli gaz çıkarmasına,
° Yakıt tüketiminin artmasına,
° Yakıtın özelliğini kaybetmesine,
° Sıcak su devir daim sempantin leri üzerinde katmanlaşarak tankın içine ISIYI vermemesi nedini ile ısı kaybına,
° Devamlı olarak yakıt tankının tam kapasite ile dolmamasına,
° Cihazların sık sık tıkanarak arızalanmasına sebebiyet vermektedir.
ELDE PETROL, tarafından yapılacak yakıt tankı içindeki atıl tortuların temizlenmesi,tankın tam kapasite ile kullanılmasını,tankın çürümesinin azalmasını,zehirli gazlarının ortamdan uzaklaştırılmasını sağlayacaktır.
Yakıt tanklarının temizlenmesi; eğitimli ve uzman personellerimiz tarafından,gerekli tüm emniyet tedbirleri alınarak yakıt tankının içindeki mevcut yakıt,tankerin boş gözüne görevlendireceğiniz görevli eşliğinde nakledildikten sonra tankın içinde kalan tortu alınır.Tankın içindeki atıl vaziyette ki zararlı tortular tankın içerisine personelimizin inip ayrıntılı bir şekilde temizliğinin yapılmasıyla tamamlanır.
ELDE PETROL, Fiziksel olarak tankı nızın  içine girerek tank temizliği yapmakta, çamur ve atıkları tank dışına çıkarmaktadır. Tanklarınızın iç yüzeyi, kişisel koruyucu ekipmanlarla donatılmış, özel eğitimli, profesyonel ekiplerimiz tarafından, tazyikli su ve doğada yok olan çevre dostu kimyasallarla yıkanarak temizlenmektedir.ELDE PETROL 18 YILLIK DENEYİMİ İLE TÜRKİYEDE ÇEVRE ŞAHİRCİLİK BAKANLIĞI MEVZUATINA VE İŞ SAĞLIĞI GÜVENLİĞİ KANUNLARINA GÖRE ÇALIŞMAKTA OLUP TANK TEMİZLEME SERTİİKALI PERSONELİ İLE UZMAN BİR KADROYA SAHİPTİR. İBRAHİM EROĞLU  FİRMA SAHİBİ.